Techno trasa-Stezka technických atraktivit

Moravskoslezský kraj je kouskem země s mnoha kontrasty. Kraj se řadí mezi nejzelenější místa České republiky, přičemž Beskydy jsou největší chráněnou krajinnou oblastí v Česku. Vzhledem k tradici průmyslové výroby je v kraji řada industriálních památek, jako třeba areál Dolních Vítkovic, Důl Michal, Landek Park, Technické muzeum Tatra v Kopřivnici aj. Mnoho památek průmyslové a vojenské architektury najdete jako zastávky tzv. TECHNOTRASY, která je v rámci kraje propojuje a popularizuje. Jednou z mnoha zastávek je i Hasičské muzeum města Ostravy, které svou historií i moderním pojetím, zprostředkuje zážitky z oblasti vývoje hasičstva. „Na zážitky v rámci Technotrasy klademe velký důraz, návštěvník není jen pouhým pozorovatelem a příjemcem informací, ale na jednotlivých místech si může spoustu věcí sám vyzkoušet. Zážitků čeká návštěvníky opravdu spousta, vybrat si mohou bezmála z 50 aktivit.

Technotrasa propojuje unikátní místa, na nichž vás čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou  technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska.

Poznejte jejich půvab. S Technotrasou objevíte surovou krásu kraje, jehož přírodní bohatství se místní lidé snažili podmanit si po celá staletí. Uslyšíte autentické příběhy, průmyslníků, hutníků, horníků, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků. Ty vám zprostředkují přímo jejich potomci, vlastníci památek, pamětníci dob dávno minulých nebo erudovaní průvodci. A nejen to, příběhy si budete moci prožít na vlastní kůži! Součástí Technotrasy je aktuálně 31 subjektů a jejich počet se bude nadále rozrůstat.

Přejeme vám vše dobré na vaší cestě Technotrasou.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider slider slider slider

---infopanel---

Libovolný box

Zde můžete jak v levé tak i pravé liště umístit box s editovatelným obsahem z administace. Vše jednoduše díky správy v administraci.